آجر نسوز یزد موجب از بین رفتن مرکبات در مازندران شد

به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کند، گرما را در داخل سلول به دام می اندازد و کارایی را افزایش می دهد. به عنوان یک غشای خود آب بندی عمل می کند.

الکترولیت قبل از رسیدن به پوسته فولادی در شکاف منجمد می شود زیرا آجر نسوز یزد به اندازه کافی ضخیم است. توجه داشته باشید:
کلرید کلسیم، کلریدهای باریم و استرانسیم و در موارد خاص فلوراید منیزیم به الکترولیت اضافه می شود تا دمای لازم برای حفظ مایع الکترولیت کاهش یابد.

کلرید سدیم در دمای 801 درجه سانتیگراد (1074 درجه فارنهایت) ذوب می شود در حالی که ترکیب نمک شامل 33.2 درصد MgCl2 است.

آجر نسوز
ممکن است در دمای پایین تا 600 درجه سانتیگراد مایع نگه داشته شود. هنگام استفاده از کلرید منیزیم خالص، امولسیون منیزیم فلزی در MgCl2 مذاب تشکیل می شود.

آجر نسوز که آجر نسوز نیز نامیده می شود، ماده نسوز متشکل از کانی های غیرفلزی است که به اشکال مختلف برای استفاده در دماهای بالا، به ویژه در سازه های عملیات متالورژی و تولید شیشه تشکیل شده است.

مواد خام اصلی برای آجر نسوز شامل خاک نسوز، عمدتا سیلیکات آلومینیوم هیدراته است. مواد معدنی با محتوای اکسید آلومینیوم بالا، مانند بوکسیت، دیاسپور و کیانیت.

منابع سیلیس، از جمله ماسه و کوارتزیت؛ مواد معدنی منیزیم، منیزیت، دولومیت، فورستریت و الیوین؛ کرومیت، محلول جامد اکسید کروم با اکسیدهای آلومینیوم، آهن و منیزیم.

کربن به صورت گرافیت یا کک؛ و میکا ورمیکولیت مواد خام جزئی زیرکونیا، زیرکون، توریا، بریلیا، تیتانیا و سریا و سایر مواد معدنی حاوی عناصر کمیاب خاکی هستند.

آجرهای نسوز از فرآیندهای پرس خشک، گل سفت، ریخته گری با گل نرم و پرس گرم که در ساخت آجرهای ساختمانی استفاده می شوند، تشکیل می شوند.

برخی از مواد، از جمله منیزیت و دولومیت، نیاز به پخت در کوره‌های دوار دارند تا قبل از اینکه مواد خرد شده و اندازه‌شده به شکل‌های نسوز ساخته و دوباره پخت شوند، پخت و دانسیته شدن را ایجاد کنند.

مواد خام در یک کوره الکتریکی ذوب می شوند و سپس مذاب در قالب های مخصوص ریخته می شوند.